• Port jachtowy w Szczecinie

  I nagroda w Konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Portu Jachtowego Szczecin zlokalizowanego na Wyspie Grodzkiej i przy Nabrzeżu Starówka na Łasztowni, organizowanym przez Gminę Miasto Szczecin

  projekt: 2009
  realizacja: –
  powierzchnia: 90 000 m2 (budynki : 2 357 m2)
  klient: Miasto Szczecin

  Projektowany zespół obiektów zlokalizowany na Wyspie Grodzkiej i przy nabrzeżu Starówka na Łasztowi jest próbą stworzenia „wizytówki miasta” – miejsca, które stanie się „zastrzykiem” uzdrawiającym i przywracającym życie miastu zarówno w okresie letnim jak i poza sezonem wakacyjnym. Projekt zakłada stworzenie bazy kulturalno- rekreacyjnej, gastronomicznej, sportowej. Jest kolejnym krokiem ku przywróceniu dawnej świetności tego miejsca, a także pozwoli na odzyskanie jego dawnego prestiżu, jako bazy sportów wodnych, z którego słynęła Wyspa Grodzka a z nią Szczecin a miejsce to podkreśli znaczenie miasta, jako kurortu wypoczynkowego. Główna ideą kształtowania przestrzeni było stworzenie obszaru „wymodelowanego” naturalnymi materiałami w naturalny sposób przypominający bieg rzeki.
  Tereny te są jednymi z najciekawszych obszarów miasta, których potencjał jak dotąd nie został wykorzystany. Sąsiedztwo stoczni, rzeki Odry sprawia, że teren ten idealnie nadaje się pod lokalizacje „Portu Jachtowego Szczecin”, w którym to każdy z użytkowników znajdzie coś interesującego. Główną ideą założenia jest podział terenu na funkcje: rozrywkową, reprezentacyjną, sportową, wypoczynkową oraz gastronomiczną.  Projektowany teren został podzielony na obszary o nieregularnych, swobodnych kształtach pełniących funkcję zielonych wysp w otoczeniu zieleni urządzonej. Każda z nich pełni inną rolę oraz skierowana jest do różnych użytkowników począwszy od maluchów aż do osób dorosłych.